Revision #2

Hello, pamiętasz zeszłoroczną zapowiedź nowej serii powtórkowej? Jeśli nie, właściwy wpis i pierwszą powtórkę – Revision #1 znajdziesz o tu. W premierowym wpisie wspólnie powtórzyliśmy słówka z wpisów JOBS, JOBS 2 oraz Współpraca na placu budowy. Tym razem pora na równie owocną powtórkę, ale z lekcji o narzędziach:

  1. Tools część 1
  2. Tools część 2

We wpisach powtórkowych oprócz listy słówek do pobrania w formacie pliku pdf. znajdziesz przede wszystkim ciekawe zadania z dużą liczbą przykładów do rozwiązania. Wszystkie przykłady znajdują się poniżej we wpisie lub w dodatkowym pliku również do pobrania w wersji pdf. wraz z odpowiedziami. To jak gotowy na powtórkę materiału? Zapraszam.

Lista słówek

Jak zawsze zaczynamy od listy słówek. Znajdziesz ją poniżej do pobrania. Przypominam, że lista ta obejmuje słówka z zakresu lekcji: Tools część 1 oraz Tools część 2. Pobierz listę, przeczytaj wszystkie słówka (przynajmniej raz). Następnie przejdź do kolejnej sekcji wpisu, czyli zadań powtórkowych. Obiecuję nie będziesz się nudzić!

Revision

Zadania znajdujące się poniżej znajdziesz w jednym dokumencie dostępnym do pobrania poniżej. Możesz go pobrać, wydrukować i w dowolnym momencie rozwiązać. W poniższym pliku oprócz zadań podstawowych – dostępnych poniżej we wpisie Revision #2 – znajdziesz bonus. Dodatkowe trzy ćwiczenia związane z tematem dzisiejszej powtórki.

1. Pierwsze zadanie rozgrzewkowe – zaznacz w kółko w każdym wierszu właściwe narzędzie.
2. Pora lekko podnieść poprzeczkę w Revision #2. Prawda czy fałsz? Wskaż właściwą odpowiedź.
3. Przed nami niestety nudne, ale bardzo wartościowe zadanie. które pozytywnie wpływa na zapamiętanie słówek. Przetłumacz z języka polskiego na angielski (A) i odwrotnie (B):
A.
a. szpadel –
b. wałek malarski –
c. dłuto –
d. kombinerki –
B.
a. Monkey wrench –
b. Tools –
c. wheelbarrow –
d. paint brush –
4. To już ostatnie zadanie w tej części wpisu, ale nie martw się to nie koniec zadań do rozwiązania. Jeśli chcesz więcej przykładów do powtórzenia materiału koniecznie pobierz plik z zadaniami, gdzie czeka na ciebie BONUS w postaci trzech dodatkowych zadań. Plik do pobrania poniżej, a kolejne zadanie polega na uzupełnieniu liter w poszczególnych wyrazach, tak by utworzyły właściwe słówka:

a. A _ E
b. L _ _ E L
c. _ L I _ R _
d. S C _ E _ _ _ I V _ _
e. _ _ C K _ T
f. _ _ _ D P A _ _ R

Podsumowanie

Przyznaj się zrobiłeś wszystkie zadania z Revision jak należy, czy trochę odpuściłeś? Oczywiście łącznie z BONUSEM! Jeśli mogłoby być lepiej to koniecznie nadrób zaległości. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi do zadań znajdziesz w pliku do pobrania wraz ze wszystkimi zadaniami oraz tymi dodatkowymi. Mam nadzieję, że kolejna wspólna lekcja była owocna i będziesz regularnie zaglądał do serii Angielski dla Inżyniera.

InżyniErka

Udostępnij i polub

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Jeśli podoba Ci się blog i chcesz być na bieżąco, kliknij i subskrybuj :)