Christmas lesson

Good morning,
Pomimo narciarskiego urlopu (z którego mini relację możesz zobaczyć na Instagramie) nie ma przerwy w nauce, a wręcz przeciwnie korzystam z języka w praktyce i Ciebie do tego również zachęcam. Wszędzie już pachnie świętami, więc i na blogu nie może zabraknąć świątecznego akcentu – christmas lesson (lekcja świąteczna). Jednakże jak naukę angielskiego dotyczącego świąt połączyć z budownictwem? Główkowałam, główkowałam i…. mam. Grafika przedstawiająca dom z dekoracjami świątecznymi wewnątrz i na zewnątrz. Zapraszam.

Lista słówek

CHIMNEY – komin

ICICLE – sople lodu

FIRST STAR – pierwsza gwiazdka

COLOURED LIGHTS – kolorowe światełka

SNOW – śnieg

SANTA CLAUS –święty Mikołaj

FIREPLACE – kominek

CHRISTMAS STOCKING – świąteczna skarpeta na prezenty

CHRISTMAS TREE – choinka

COOKIES – ciasteczka

Zadania

Tym razem nie masz żadnych zadań utrwalających do wykonania. Taki prezent przedświąteczny. Liczę jednak, że uważnie przerobiłeś całą lekcję i przyłożyłeś się do nauki.

Podsumowanie

Dzisiejsza lekcja – christmas lesson – należała do jednych z łatwiejszych na blogu i mam nadzieję, że przypadła Ci do gustu. Skoro tu jesteś to znaczy, że w przedświątecznym szale udało Ci się znaleźć kilka chwil na przeczytanie artykułu, za co Ci bardzo dziękuję. Sądzę, że ten czas nie był dla Ciebie stracony. Zachęcam Cię też do odwiedzenia mojego profilu na Facebook’u i Instagramie, a także do wcześniejszych wpisów np. shapes czy parts of the house. Widzimy się na kolejnej lekcji, a jeśli wpis Cię zainteresował to „zalajkuj” a będzie to dla mnie miły prezent świąteczny.
InżyniErka  

Udostępnij i polub

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Jeśli podoba Ci się blog i chcesz być na bieżąco, kliknij i subskrybuj :)