Test nr 4 + powtórka

Hello,
Dawno na Strefie dla Inżyniera w serii Angielski dla Inżyniera nie pojawił się test i powtórka do testu. Pora więc nadrobić zaległości. Specjalnie dla Ciebie wspomnianą powtórkę i test przygotowałam z następujących tematów, które oczywiście pojawiły się już na blogu:

 1. Materials
 2. Colours
 3. Parts of the house
 4. Idiomy
 5. Project

Pięć tematów to duży zakres, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Test składa się wyłącznie z jednego zadania, czyż nie brzmi obiecująco? Za test możesz uzyskać następującą liczbę punktów: 20 Jednak aby rozruszać trochę szare komórki zachęcam Cię do wykonania krótkiej powtórki materiału. Tu do rozwiązania wyłącznie dwa proste zadania. Jednak to wystarczy by wkroczyć na właściwe tory językowe. To jak możemy zaczynać?

Powtórka

 1. Przetłumacz na język angielski

Bordowy –

Gołębi –

Rudy –

Srebrny –

Miętowy –

Zielonkawy –

Różowy –

Pomarańczowy –

Czerwony –

2. Zaznacz właściwą odpowiedź a lub b

 1. Timber to drewno
  A. PRAWDA
  B. FAŁSZ
 2. Marble to szkło:
  A. PRAWDA
  B. FAŁSZ
 3. Sand to piasek:
  A. PRAWDA
  B. FAŁSZ
 4. Dustbin to kosz na śmieci:
  A. PRAWDA
  B. FAŁSZ
 5. Roof to płot
  A. PRAWDA
  B. FAŁSZ

Odpowiedzi


 1. maroon
  dove
  ginger
  silver
  mint
  greenish
  pink
  orange
  red

 2. 1. A
  2. B
  3. A
  4. A
  5. B

Test

Powtórka za nami pora więc przejść do części właściwej wpisu czyli testu. Mam nadzieję, że rozgrzałeś już swoje szare komórki i możemy przystąpić do jego rozwiązania. W celu ułatwienia Ci zadania test dostępny jest w formacie pliku pdf. wraz z odpowiedziami, oczywiście plik do pobrania poniżej. Zapraszam.

Każda prawidłowa odpowiedź to jeden punkt, ale … Tym razem nie przygotowałam punktacji, w której mogłeś zostać MISTRZEM. Rozwiąż ten test dla siebie, sprawdź ile zdobyłeś punktów i przeanalizuj ten wynik. Jeśli pomyliłeś się zaledwie kilkukrotnie nie ma dramy. Jednak jeżeli błędów tych jest dużo warto nad sobą popracować i nad swoją wiedzą.

Podsumowanie

Dotarłeś aż tutaj? Cieszę się niezmiernie, że mogę Cię tu gościć. Jak poszedł test? Musisz jeszcze popracować, czy przeciwnie nie popełniłeś żadnego błędu? Mam nadzieję, że jeśli je popełniłeś to i tak możesz przyznać, że pracowałeś dzielnie i byłeś sumienny. Dziękuję Ci za nasze kolejne spotkanie, a jeśli choć trochę ta lekcja przypadła Ci do gustu to proszę o lajka.
InżyniErka

Udostępnij i polub

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Jeśli podoba Ci się blog i chcesz być na bieżąco, kliknij i subskrybuj :)