Kategoria: Budownictwo ogólne

0

Test nr 11

Cześć, zapraszam Cię na kolejny test językowy nr 11. Dzięki niemu sprawdzisz swoją wiedzę z wcześniejszych lekcji takich jak Energy, Geometry czy zaimki wskazujące. Jeśli chcesz wiedzieć ile zapamiętałeś z ostatnich pięciu wpisów językowych, to koniecznie musisz tu zajrzeć. Zapraszam, InżyniErka

0

Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

Masz problem z wypełnieniem wniosku o ustalenie warunków zabudowy? Nie wiesz gdzie załatwić sprawę i jaka jest wysokość opłaty? Jeśli tak, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się co powinien zawierać wniosek, gdzie go złożyć i jak wypełnić. Zapraszam do lektury, InżyniErka.

0

Nadzór autorski na budowie

Nadzór autorski na budowie to tytuł kolejnego artykułu na Strefie dla Inżyniera. Czego nowego się z niego dowiesz? Po pierwsze kto sprawuje nadzór autorski na budowie, po drugie kiedy nadzór autorski musi zostać ustanowiony, po trzecie i najważniejsze na czym polega nadzór autorski. We wpisie dodałam też kilka słów o umowie o nadzór autorski. Będąc przed rozpoczęciem realizacji inwestycji – na etapie jej planowania – zastanów się czy potrzebujesz takiego zakresu obowiązków w ramach prowadzonej budowy i koniecznie przeczytaj niniejszy wpis. InżyniErka.

0

Jak wypełnić dziennik budowy?

Dziennik budowy – rzecz oczywista przy realizacji inwestycji, ale jak się okazuje dla wielu osób jego prowadzenie jest skomplikowane. W niniejszym wpisie wskażę Ci najważniejsze aspekty związane z prowadzeniem dziennika budowy. Czego dokładnie się dowiesz? Tego kto powinien go wypełnić, kto jako pierwszy dokonuje wpisu w dzienniku, gdzie go kupić oraz w jaki sposób go zarejestrować. To jednak nie wszystko, Po więcej zapraszam do artykułu.
InżyniErka

0

Programy komputerowe używane na studiach budowlanych

Wielu studentów obawia się pierwszego roku, pierwszego semestru, pierwszych zajęć na kierunku budowlanym. Tym wpisem pragnę Cię uspokoić i pokazać, że nie taki diabeł straszny. Pewien zasób wiedzy już na pewno masz z zakresu programów jakie będą wykorzystywane na studiach budowlanych, a część z nowych programów poznasz na kolejnych semestrach. Jeśli jesteś ciekawy co Cię spotka na studiach zapraszam do lektury, InżyniErka

0

Studia – study

Już niedługo studenci ruszają ze swoimi zajęciami, pora się więc do nich przygotować. Na Strefie dla Inżyniera przedsmak studiów w postaci nowej lekcji językowej, właśnie ze słówkami dotyczącymi studiowania. Egzamin, egzaminować, profesor, semestr, absolwent to tylko część tego co dla Ciebie przygotowałam. Zapraszam na najnowszą, wspólną lekcję językową. InżyniErka

0

Zmiany w Prawie budowlanym

Zmiany w prawie budowlanym zbliżają się wielkimi krokami. Pora więc na poznanie wybranych, najważniejszych zmian. Zobacz co dla Ciebie przygotowałam. Zapraszam do lektury, InżyniErka.

0

Test nr 10

Powrót do testów po wakacyjnej przerwie na Strefie dla Inżyniera, co Ty na to? To już tu. Pierwszy test, który sprawdzi Twoją wiedzę językową po zakończeniu wakacji. Gotowy? Mam nadzieję, że tak. Mamy do sprawdzenia aż 6 ostatnich lekcji. Dzisiejszy test potraktuj jak powtórkę, jak utrwalenie wiedzy, którą zdobyłeś w trakcie wakacji. Ruszamy z tematem? Tak? To zapraszam, InżyniErka.

0

Inwestor idealny

Czy istnieje inwestor idealny, czyli kolejny uczestnik procesu budowlanego, mający zasadniczy wpływ na realizację inwestycji? Jakimi cechami wyróżnia się owy inwestor idealny? Kim właściwie jest inwestor i jaką pełni rolę na budowie – czyli co mu wolno, a co nie. Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego wpisu. Zapraszam do lektury InżyniErka.

0

Powrót do regularnej nauki języka po przerwie

Powrót do regularnej nauki języka po długiej przerwie to dla wielu osób ogromne wyzwanie. Niewłaściwe zaplanowanie tematu i skok na głęboką wodę „naukową” mogą spowodować, że skutecznie zniechęcisz się do dalszego poznawania języka i stracisz motywację oraz ochotę do nauki. Warto, więc zastanowić się jakie kroki przedsięwziąć by dalsze poznawanie i przypominanie sobie zasad językowych było efektywne. Jeśli Twoja przerwa od nauki była na tyle długa, by część zgromadzonej dotąd wiedzy Ci uleciała, przeczytaj koniecznie niniejszy wpis. Ułatwi Ci on bezbolesny powrót do regularnej nauki. Zapraszam do lektury. InżyniErka

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Jeśli podoba Ci się blog i chcesz być na bieżąco, kliknij i subskrybuj :)