Kategoria: Angielski dla inżyniera

0

Irregular verbs

Kolejna lekcja języka angielskiego na blogu poświęcona nauce czasowników, a dokładniej nauce czasowników nieregularnych czeka już na Ciebie.
Większość osób uczących się delikatnie mówiąc nie przepada za „wkuwaniem” czasowników nieregularnych, gdyż niestety nie znajdziesz tu żadnych wiążących reguł. Przygotowałam więc na początek 10 czasowników związanych z budownictwem, mam nadzieję, że Ci się przydadzą, a dzięki zadaniom utrwalającym szybko je zapamiętasz.
Zapraszam,
InżyniErka

0

Beton, betonowanie – concrete, concreting

Betonowanie na budowie to jedna z typowych czynności wykonywanych na placu budowy. Koniecznie więc należy zapoznać się ze słownictwem angielskim z tego zagadnienia. Przygotowałam specjalnie dla Ciebie listę słówek, zadania utrwalające oraz odpowiedzi dla nich, abyś otrzymał pakiet słownictwa związanego z betonem w jednym miejscu. Lekcję możesz pobrać i wydrukować lub skorzystaj z materiałów w przeglądarce. Zapraszam,
InżyniErka

0

Test nr 6

Najwyższa pora na ponowne przetestowanie przyswojonej wiedzy językowej. To już 6 odsłona testu na Strefie dla Inżyniera. Tym razem przygotowałam test a,b,c wraz z odpowiedziami. Wykonaj go rzetelnie i uczciwie . Zapraszam,
InżyniErka

0

Dialog #2

Przed Tobą kolejny wpis z serii Angielski dla Inżyniera, ale znacznie trudniejszy niż lekcje, które do tej pory ukazały się na blogu. We wpisie tym, znajdziesz przykładową rozmowę rekrutacyjną, w której zaprezentowałam Ci wybrane przeze mnie, przydatne zwroty w języku angielskim. Jeśli jednak będzie Ci mało słówek z tego zakresu to zapraszam Cię do następnego wpisu będącego rozszerzeniem artykułu pn. Dialog #2, ale po więcej szczegółów zapraszam do artykułu.
InżyniErka

0

Liczba mnoga

Are you ready? Czy jesteś gotowy…? Na kolejną lekcję języka angielskiego oczywiście. Mam nadzieję, że tak tym bardziej, że dzisiejsza lekcja pełna będzie reguł, wyjątków i zasad koniecznych do zapamiętania, z tym bowiem łączy się nauka tworzenia liczby mnogiej rzeczowników policzalnych. Zapraszam Cię na artykuł.
InzyniErka

0

Project (part 2)

Przed Tobą kolejna wspólna nauka języka angielskiego budowlanego. Tym razem kontynuacja tematu project. Słówka nie należą do najłatwiejszych, ale mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie zadania utrwalające i grafika ułatwią Ci zapamiętanie materiału. W tym wpisie poznasz takie słówka jak np. plan sytuacyjny, projekt końcowy czy plan orientacyjny (oczywiście w języku angielskim 😃)
Zapraszam do wspólnej nauki, InżyniErka

0

Rooms

Przed Tobą przyjemny temat z serii Angielski dla Inżyniera. Dziś nauczymy się wspólnie nazywać pomieszczenia. Będzie łatwo, prosto i przyjemnie. tylko 10 słówek do zapamiętania i 3 zadania utrwalające. To jak wchodzisz w to?

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Jeśli podoba Ci się blog i chcesz być na bieżąco, kliknij i subskrybuj :)